Vzduchové filtre

Vzduchové filtre

Vzduchová filtrácia firmy Donaldson zahrňuje dve vlastné technológie, ktoré zabezpečujú zachytenie 99,99 % prachu, iné konkurenčné média zachytia 99,0 % prachu čo ročne vytvára obrovský rozdiel v šetrení samotného motora a prípadných servisných prestojov. Prvou takou technológiou je PoWerCore, ide o vynález spol. Donaldson, ktorá zabezpečuje vysokú výkonnosť s menšími priestorovými požiadavkami. Dizajn vozidiel sa posúva od klasických tvarov k tým aerodynamickým. To znamená menej priestoru pod kapotou a vysoké požiadavky na prúdenie vzduchu a emisie vzhľadom na horúce motory. Spoločnosť Donaldson preto vytvorila technológiu PowerCore, ktorá dokáže viac na menšom priestore a umožňuje tak optimalizáciu systémov. Filtračná vložka má plastové púzdro integrované do tesnenia, čím tvorí pevnú konštrukciu, ktorá zaručuje dokonalú tesnosť a priliehavosť.

PowerCore Donaldson

Takisto Ultra-Web, je technológia pre priemyselné aplikácie, ktorú Donaldson predstavil pred viac ako 30 rokmi a pre trh s dieslovými vozidlami pred 20 rokmi. Vďaka robustnému výrobnému procesu a patentovanému chemickému zloženiu poskytuje technológia Ultra-Web odolné filtračné riešenia do prostredia dieslových motorov charakterizovaného vysokou teplotou a vlhkosťou. Táto technológia ponúka vyššiu počiatočnú účinnosť v porovnaní so štandardnými celulózovými filtrami, má veľmi vysokú účinnosť po celú dobu životnosti filtra, umožňuje veľmi dobré usadzovaniesubmikrónových častíc (napr. sadze) a napríklad vo vojenských vozidlách možno filtre aj impulzne čistiť.

UltraWeb Donaldson

Ďalej sa v náhradných filtračných vložkách Donaldson ako samozhášacie médium používa celulóza a štandardne sa dodávajú s technológiou RadialSeal. Táto technológia bola v Donaldsone zavedená pred viac ako 20 rokmi. Koncový uzáver a tesnenie v jednom. Pružný tesniaci materiál zabezpečuje dokonalú priliehavosť a zjednodušuje údržbu. Filtre obsahujú technológiu tesnenia RadialSeal, ktorá, zabezpečuje spoľahlivé utesnenie na dôležitých miestach a uľahčuje servis.

vzduchový filter Donaldson

  • Priemerná spotreba vzduchu jedným vozidlom: 20 m³/min
  • Priemerná spotreba vzduchu za rok: 3 500 000 m³
  • Priemerné množstvo prachových častíc v m³: 40 mg.
  • Celkové množstvo prachu nasávaného do vozidla ročne: 140 kg.
  • Štandardné filtračné médium Donaldson zastaví až 99,90 % prachu.
  • Vhodné náhradné médium (iné ako Donaldson) zastaví 99,00 % prachu.

filtre donaldson

Trápi vás nízky výkon motora? Nadmerná spotreba paliva? Iste by ste ich radi obmedzili rovnako ako drahé opravy. So spoľahlivými vzduchovými filtrami budú tieto problémy minulosťou.
Okrem obmedzenia prestojov prinesú vášmu motoru oživenie, dlhšiu životnosť, lepší výkon a úspory, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári. Pri využívaní filtrov Donaldson Blue (technológia Ultra-Web) v cestnej nákladnej doprave sa predlžuje servisný interval na dvojnásobok, firma Donaldson na tento fakt udáva záruku. Technológia Ultra-Web sa rozhodne oplatí aj do banského prostredia, napríklad sa jedná o vyššiu kapacitu (5x), a teda dlhšiu životnosť filtra, vyššiu účinnosť, a teda dlhšiu životnosť motora a v neposlednom rade dlhší interval údržby, a teda nižšie prevádzkové náklady.